Vienos dienos edukacinė išvyka gamtoje būsimus siuvėjus įkvėpė kūrybinei saviraiškai. Kurdami drabužius savo eskiziniams modeliams vietoje įprastų medžiagų jie naudojo tai, ką tuo metu siūlė laukinė aplinka.

Meninis modeliavimas yra drabužių kūrimas ir nors šios praktikos PMC mokomasi tik vienoje siuvėjų programoje, modeliuoti rūbus natūraliomis medžiagomis galėjo visų siuvėjo profesijų programų dalyviai. Vieniems tai buvo galimybė išbandyti save kuriant drabužio modelį, kitiems – praplėsti žinias modeliuojant kitokios, neįprastos tekstūros, spalvinės gamos ir derinių bei kitų savybių medžiagomis.

Pasak edukacinės dienos dalyvių, jie ne tik pakeitė aplinką, bet ir savo kaip būsimų siuvėjų darbą pamatė esant kūrybiniu. Meninis modeliavimas yra kūrybiškoji siuvimo dalis, o paeksperimentavimas gamtos puošmenomis padėjo paleisti vaizduotę ir pakeitė požiūrį į siuvėjo darbą bei praplėtė supratimą apie šio darbo galimybes.

Kuriant modelius edukacinės išvykos metu buvo naudoti tie patys metodai ir principai, kaip ir modeliuojant tradicinėmis medžiagomis: prieš siuvant, modelis eskizuojamas atsižvelgiant į individualius norus, numatomos kišenės, paraukimai, spalva, įėmimai.

Modeliavimo edukacinė diena 2024 m. balandžio 10 d., 2024 m. siuvėjo mokymo programų mokinių nuotraukos. PMC archyvas.