Projekto „Kokybiška praktika - tiltas į ateitį“ mobilumas Portugalijoje

Š. m. lapkričio 7-13 d. UAB „Kauno  Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras” 4 personalo nariai vyko į mobilumus Portugalijoje (Lisabonoje), įgyvendinant Erasmus+ KA1 projektą „Tarptautinė praktika – tiltas į ateitį“ (Nr. 2019-1-LT01-KA102-060225).

Mobilumo metu  personalo dalyviai vyko į darbo stebėjimo bei pažintinius vizitus. Pirmasis apsilankymas – profesinėje mokykloje „Fundação Escola Profissional de Setúbal“, kuri teikia tiek pirminį, tiek tęstinį mokymą. Čia dalyviai buvo supažinti su jų mokymo organizavimo procesu, specialybėmis.

Vėliau grupė apsilankė privačioje kūrybinių profesijų-dizaino mokykloje „School of Innovation and Creation Technologies“ (ETIC), kurioje mokymas pagrįstas praktika. Ši mokykla turi 90 padalinių įvairiose pasaulio šalyse. Viena iš pagrindinių mokymų sričių – mada ir mados dizaineriai. Dalyviai susipažino su šios mokyklos įvairiapusiškumu siuvimo dizaino, idėjų generavime.

Dar vienas apsilankymas vyko tekstilės, drabužių ir vilnos gaminių pramonės profesinio mokymo centre MODATEX (Centro de formação profissional da indústria têxtil, vestuário, confeção e lanifícios), kuris taip pat teikia pirminį ir tęstinį mokymą siuvimo specialybėms. Ši mokykla užsiima ne tik praktiniu idėjų įgyvendinimu, tačiau gamyba ir pardavimu. Mokykla stipri savo pramoniniais įrenginiai, klasių gausa pagal paskirtį, technikos naujumu, viso ko automatizavimu. Siuvimo specialybių mokymo organizatoriams ir mokytojams tokia patirtis, darbo stebėjimas buvo neįkainojama patirtis.

Paskutinio vizito metu dalyviai apsilankė pirminį mokymą teikiančioje profesinėje mokykloje „Escola Profissional Magestil“. Mokykla ypatingą dėmesį skiria gaminių kūrimui iš kamštinės medžiagos, kilusios iš Portugalijos. Studijų programoms įgyvendinti naudojama daug kompiuterinių programų. Dalyviams teko susipažinti su baigiamųjų studentų darbų pristatymais, medžiaga, kas davė daug potencialo ir idėjų tokių metodų įgyvendinimui Lietuvoje.

Mobilumo dalyviai pagerino organizacinius įgūdžius: sužinojo apie Portugalijos profesinio mokymo siuvimo/dizaino bei kitų programų teorinį ir praktinį įgyvendinimą, sistemą, priemones, įrenginius, medžiagas, technologijas, metodus, kurias galės pritaikyti organizuojant mokymo procesą, darbą klasėse Lietuvoje, pasidalinti su kolegomis. Taip pat patobulino komunikacinius, kalbinius įgūdžius tarptautinėje aplinkoje.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis pagal „Erasmus+“ mobilumo projektų (KA1) programą

DAUGIAU NAUJIENŲ

Atnaujintos programos

Atnaujintos programos PMC atsinaujino Slaugytojo padėjėjo programą ir turi naujas Individualios priežiūros darbuotojo dviejų lygių (III ir IV) programas. Plačiau susipažinti su programų turiniu galite čia. DAUGIAU NAUJIENŲ

Išsamus 2023 m. II ketvirčio mokymų grafikas

UAB „Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras” kviečia mokytis, tobulinti kvalifikaciją

Nuo šiol esame – UAB “PMC Training”

Pakeitėme pavadinimą Nuo 2023 m. vasario 21 d. UAB „Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras” oficialiai tampa UAB “PMC Training” DAUGIAU NAUJIENŲ

INTEL- Intergenerational Pedagogies for Adult Learning

UAB „Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras“ pradėjo „Erasmus+“ KA2 projekto įgyvendinimą.