PMC | Profesijų meistrystės centras išleido pirmąją CNC frezuotojų grupę.

Nauji specialistai sėkmingai baigė dviejų mėnesių teorinius ir praktinius mokymus, suteikusius  supratimą ir žinių apie metalo detalių gamybos procesus, žingsnius bei staklių programavimą detalėms gaminti. Dauguma iš baigusiųjų kursus planuoja susieti savo ateitį su CNC frezavimu.

„Džiaugiamės sėkminga šios aukštos pridėtinės vertės mokymo programos pradžia, puikiu kursų kokybės įvertinimu iš besimokančiųjų pusės bei tuo, kad tokiomis programomis galime atliepti realius verslo, kuriems trūksta CNC frezavimo profesionalų, poreikius“, – sako PMC direktorė Austė Kiškienė.

Pasak naujųjų CNC frezuotojų, tai įdomi sritis, kurios įgūdžiai pravers gyvenime, o kursai kelia dar didesnį norą gilintis ir gauti žinių, ypač jei metalo apdorojimas domina seniai. Sričių, kuriose gali save realizuoti kaip CNC frezuotojas yra labai daug. Ir jei patinka tai, ką geba šios srities specialistai, ar net bandei pats kurti, tuomet, darbas pagal šią specialybę taps tavo mėgstama veikla.

„Galimybėmis apdoroti metalą ir sukurti detalę savo rankomis domiuosi jau bene dešimtmetį. Žavėjausi šia sritimi ir gebančiais tai daryti, pats kuriu ir norėjau sužinoti daugiau. Pasitaikė galimybė ir atėjau į PMC kursus išmokti dar daugiau – CNC frezavimo. Labai patiko kursų trukmė, tai, kad gavau pagrindus, kad turėjau puikius mokytojus ir galėsiu judėti toliau bei tobulėti kaip CNC frezuotojas“, – pasakoja vienas iš baigusiųjų CNC frezuotojo kursą Benas.

Baigusieji tokius kursus gali patys pasirengti paprastas apdirbimo programas ir gaminti itin didelio tikslumo reikalaujančias detales, kurios naudojamos automobilių, aviacijos, optikos, medicinos įrangos ir daugelyje kitų pramonės sričių. Frezavimo būdu galima gaminti tiek paprasčiausius namų apyvokos daiktus, pavyzdžiui, raktų pakabukus ar prožektorius, tiek sudėtingiausias detales kosminiams laivams.

„CNC frezavimo sritis yra labai plati ir tai nėra vienų kursų dalykas. Nepaisant to, kursai suteikia supratimą apie pagrindines sąvokas, terminologiją, įrankius ir procesus, reikalingus tolimesniam tobulėjimui. Kaip šie įgūdžiai bus taikomi konkrečiose įmonėse, priklauso nuo pačios įmonės ir jos specifikos“, – sakė vienas iš CNC frezuotojų kurso mokytojų Naglis Ausmanas.

CNC frezuotojo mokymai rengiami pagal aukštos pridėtinės vertės neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą. Mokymus pagal šią ir kitas aukštos pridėtinės vertės programas gali finansuoti Užimtumo tarnyba tiek dirbantiems asmenims, tiek ir bedarbiams.

Turite klausimų? Registruokitės konsultacijai.

Išsamiau apie CNC frezuotojo kursus.

 

Šį PMC kursą baigė pirmieji šeši CNC frezuotojai, jiems įteikti profesinės kompetencijos pažymėjimai. Dalinamės keliomis susitikimo akimirkomis (nuotr. PMC archyvo).

Pažymėjimus įteikė PMC Edukacijos vadovė Monika Kondratavičiūtė.